بوی گل مریم

برایم پیغام فرستادند که:

"ننویس, این چیزها را ننویس...

ننویس که توی 6 سالگی سیگار کشیدی!!!

ننویس که خواستگارت را قال گذاشتی!!!

ننویس که ...

مردم حرف درمی آورند..."

دوستان عزیز من!

من "ملیحه" هستم, با اعتقادات شخصی خودم, با دیدگاههای خاص خودم نسبت به زندگی, جامعه, دین, سیاست, همسر, فرزند و و و. بر اساس منطق خودم, به همان شفافی که دو دوتا را چهار تا می کند.

برای هر کدام از این اعتقاداتم هم هزینه پرداخت کرده ام. حاضر به تغییرشان نیستم مگر کاملا منطقی.

باور کنید این ملیحه را در سن 34 سالگی دیگر نمی توان تغییر داد. ملیحه ایی که در 7 سالگی وقتی معلمش سرکلاس گفت:" اگر یک تار مویتان پیدا باشد خداوند شما را از آن یک تار آویزان می کند" بلند شد و گفت:" چگونه این تار مو وزنمان را تحمل می کند؟!" و او فقط پاسخ داد:" در کار خدا فضولی نکن!!!"

حالا من را می خواهید تغییر دهید؟!!

نه جانم نمی شود.

خط قرمز را برای همین وقتها گذاشته اند. دورم را خط بکشید. مرا با اردنگی از زندگیتان پرت کنید بیرون. این حق شماست که مرا تحمل نکنید. اما چون عقایدم را دوست ندارید نباید تلاش کنید که تغییرم دهید.

من یاد گرفته ام که آدمها را آنطور که هستند دوست بدارم نه آنطور که دوست دارم. یاد گرفته ام به عقایدشان احترام بگذارم. یاد گرفته ام که بعضی مسائل آنقدر شخصی هستند که هیچ کس حق ندارد در مورد آنها صحبت و یا سوال کند. من آدمها را با مجموع عقاید و اخلاق و رفتارشان دوست ارم.

لطفا شما هم مرا اینگونه که هستم دوست بدارید.

من

ملیحه

34 ساله

متولد فردوس

ساکن تهران

با یک سری اعتقادات شخصی

همین

پی نوشت: این به این معنی نیست که من استدلالهای منطقی را قبول نکنم. من با همین استدلالهایم همین جا اعلام می کنم که می خواهم زندگی کنم. نه, می خواهم خوب زندگی کنم و برای خوب زندگی کردن برنامه های زیادی دارم. من آینده ام را روشن می بینم. من نمی خواهم منزوی باشم.

نوشته شده در دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ توسط ملیحه محمدیان نظرات () |

Design By : Pichak