دوستی

مطلب زیر نوشته "سروش صحت" است. اما آنقدر رابطه من و دوستانم را زیبا و درست به تصویر کشیده بود که حیفم آمد اینجا ثبتش نکنم.

این من و دوستانم هستیم, بخوانید:

دوست تقدیر گریز ناپذیر ما نیست. برادر, خواهر, پسر خاله و دختر عمو نیست که آش کشک خاله باشد. دوستی انتخاب است. انتخابی دوطرفه که حد و مرز آن به وسیله همان دو نفری که این انتخاب را کرده اند تعریف می شود.

با دوستانمان می توانیم از همه چیز حرف بزنیم و مهم تر آنکه می توانیم از هیچ چیز حرف نزنیم و سکوت کنیم.

با دوستانمان می توانیم درد دل کنیم و مهم تر آنکه می شود درد دل هم نکرد و بدانیم که می داند. از دوستانمان می توانیم پول قرض بگیریم و اگر مدتی بعد او پول خواست و نداشتیم با خیال راحت بگوییم نداریم. و اگر مدتی بعدتر دوباره پول احتیاج داشتیم و او داشت دوباره قرض بگیریم.

با دوستانمان می توانیم بگوییم: امشب بیا خونه ما دلم گرفته و اگر شبی دیگر زنگ زد و خواست به خانه مان بیایید و حوصله نداشتیم بگوییم: امشب نیا حوصله ندارم.

با دوستانمان می توانیم بخندیم, می توانیم گریه کنیم, می توانیم رستوران برویم و غذا بخوریم, می توانیم بی غذا بمانیم و گرسنگی بکشیم, می توانیم شادی کنیم, می توانیم غمگین شویم, می توانیم دعوا کنیم.

می توانیم در عروسی خواهر و برادرش لباسهای خوبمان را بپوشیم و فکر کنیم عروسی خواهر و برادر خودمان است و اگر عزیزی از عزیزان دوستانمان مرد لباس سیاه بپوشیم و خودمان را صاحب عزا بدانیم.

با دوستانمان می توانیم قدم بزنیم, می توانیم نصفه شب زنگ بزنیم و بگوییم: پاشو بیا اینجا و اگر دوستمان پرسید چی شده؟ بگوییم: حرف نزن فقط بیا. و وقتی بی هیچ حرفی آمد خیالمان راحت باشد که در این دنیا تنها نیستیم.

با دوستانمان می توانیم حرف نزنیم, کاری نکنیم, جایی نرویم و فقط از اینکه هستند خوشحال و خوشبخت باشیم.

/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دوست همیشه ناراحت

سلام ملیحه جان ، واقعا که حق مطلب را ادا کرده. من خودم هیچ وقت نمی تونم حرف دلم رو با خانواده مطرح کنم ولی با دوستانم راحت تر میتونم درد دل کنم شاید خیلی وقتها یا از نظر خیلی ها اشتباه باشه ولی بعضی مسائل تو زندگی آدما هست که نمیتونن به خانواده هاشون بگن . راستی به شما تبریک میگم که هم نوشته هاتون قشنگه و هم متن هایی که از دیگران انتخاب میکنید مثل متن های خودتون عالیه .

دنیا

لذت بردم . خیلی زیبا دوست خوب را توصیف کرده بود . ملیحه جون عجب دوستهای خوشبختی داری !!!! که تو را دارند !!!!

زهرا(مامان مهتاب

دوستان اینطوری کمیابند.قدرشون را بدون.

عليرضا

من هم يكي از اين دوستان دارم [چشمک]

اشرف

همه آنچه می گویی را می شنوند. دوستت به آنچه می گویی گوش می دهد. بهترین دوست به آنچه نمی گویی گوش می دهد.

الهام

دوستت دارم

طلیعه

آفرین چه قدر عالی نوشته. و چقدر خوشبختیم که چنین دوستانی داریم.

مهدی

دلنشین بود مثل این شعر : بیا تا جان شیرین در تو ریزم که بخل و دوستی همدم نباشد[گل]

گل ناز

سلام یه دوست خوب بهترین سرمایه این روزهاست.

ای بسا هندو و ترک هم زبان ای بسا دو ترک چون بیگانگان پس زبان همدلی خود دیگر است همدلی از همزبانی بهتر است